Wyniki Thich Quang Duc Samospalenia

Wyniki Thich Quang Duc Samospalenia

Buddyjski mnich Thich Quang Duc, spośród Pagoda Linh-Mu w Hue, Wietnam, podpalił się w centrum Sajgonu, w dniu 11 czerwca 1963 r. Thich Quang Duc samospalenia nie zdobył wiele czujności od uczonych religijnych, bo podobno świadectwo był "rozumiana wyłącznie jako środek trans historycznej, schludno religijnej, właściwie homologiczne wraz z jego poprzedników specyficznie wyznaniowych i przodków. " Więc teraz wydaje się być znany jako "samobójstwo religijnej" i może stać się uzasadniona poprzez chińskich tekstach buddyjskich zapisane między piątym i dziesiątym wieku C. E.zaproszenia na chrzest i ślub razemThich Quang Duc urodził się w 1897 roku wynosiła 67, gdy ustawić się w płomieniu w 1963 roku od chwili, gdy mamy siedem latek żył przy buddyjskiej wspólnoty klasztornej. Quang Duc został wyświęcony w mnicha buddyjskiego pełnym albo Bhikku poprzez czas proch dwadzieścia. Thich Quang Duc ćwiczył ekstremalną ascetyczne czyszczenie przez kilkanaście lat, stał się profesorem, a przez wiele czasów odbudowy świątyń buddyjskich w Wietnamie poprzednio 1943. Był członkiem Quan świątynia Am i dyrektor rytuałów gwoli Stanów wietnamski buddyjski Zgromadzenie. Thich Quang Duc wydaje się być obecnie uważany za bodhisattwa, "oświecona osobowość. - Pewien zaproszenie na urodziny wzór dla dzieci drodze do przebudzenia, który poprzysięga rezygnują pełne oświecenie, dopóki on lub ona pomaga wszystkim odrębnym istotom uzyskać oświecenie"

Thich Quang Duc samospalenia przyspieszył rozprzestrzenianie "zaangażowanego buddyzmu", który rozpoczął się już przy Wietnamie w 1930 roku. To bez wątpienia doprowadziło aż do obalenia reżimu Diem w Wietnamie Południowym w listopadzie 1963 r., a przyczyniły się aż do zmiany refleksji publicznej amerykańskiego rządu wspieranego Wietnamu Południowego i swoim wojny przeciwko komunistycznej obsługiwanego Viet Cong.

Społeczny jak i również polityczny działanie Thich Quang Duc samospalenia został w oddali idące. Jest ona opisana w gazecie New York Times News dni według wyniszczenia. Kopia dokumentu Quang Duc w napisanej w 1963 r., zachęcił samospalenia kilku mnichów i dalszej aktywności wraz z "zbuntowanych mnichów Hue" przeciw komunistycznej potęgi w Wietnamie od ponad trzech dekad.

Zostało ono uznane także przez Thich Nhat Hnah i Russell McCutcheon, iż gdy contextualizing zdarzenia w 1963 Wietnamie samospalenia jest postrzegana w charakterze "akt polityczny" z potrzeby zwrócenia uwagi na sporo niesprawiedliwości istnieją wymierzone Południowych Wietnamczyków za pośrednictwem rząd Euro-amerykański imperializm. Thich Nhat Hnah dzieje się mówić o tym konkretnym akcie samospalenia w następujący środek: W prasie mówił w takim przypadku o samobójstwie, ale w rzeczywistości nie jest. To nie jest poniekąd protest. Jak mnisi powiedział w listach są pozostawione przed spaleniem się tylko na zamysle alarmowania, jak porusza serduszka ciemiężców, natomiast przy zwracając uwagę świata na cierpienia znosił następnie przez Wietnamczyków. Aby nagrać siebie poprzez ogień wydaje się być udowodnienie, iż to jakie podziękowania dla gości na komunię możliwości mówi jest jedno wielkie znaczenie.... Wietnamski mnich przez spalenie się mówi z całej siły i determinacji, że umie znieść najbardziej znaczne cierpienia, by chronić swój lud.... By wyrazić preferuję poprzez spalenie siebie, zatem nie jest służące do popełnienia aktu zniszczenia, ale dokonania czynu budowy, innymi słowy cierpieć jak i również umierać na rzecz dobra swoich ludzi. To nie jest samobójstwo.

Thich Nhat Hanh później wyjaśnia, dlaczego Thich Quang Duc samospalenia nie było samobójstwo, w przeciwieństwie do nauk buddyjskich: Samobójstwo wydaje się aktem autodestrukcji, mający jako powoduje następujące: (1) deficyt odwagi aż do życia jak i również do doradzania sobie spośród trudności; (2) porażka życia i straty wszelkiej perspektywie; (3) pragnienie niebytu..... Mnich, który spala się stracił ani odwagi, ani perspektywie; ani nie zaakceptować pragną nieistnienie. Wręcz przeciwnie, wydaje się być bardzo odważny i całkowity nadziei jak i również aspiruje aż do czegoś porządnego w przyszłości. Nie sądzę, iż on dewastuje samego mojej dziurki; wierzy w dobrym skutku swego aktu poświęcenia dla dobra odmiennych.... Wierzę spośród całego serca, że mnisi, którzy nie paliły się dążyć na śmierć swych prześladowców, lecz tylko na zmianę pierwotnego polityki.

Mnisi wrogowie nie zaakceptować są spośród krwi i kości, a ich wrogowie są sprawy takie jak nietolerancja, fanatyzm, dyktatury, chciwości, nienawiści i dyskryminacji, które możemy znaleźć w samym sercu mężczyzn. Przy dniu 11 czerwca 1963 roku, Thich Quang Duc pokazał światu, że nie jest właściwym człowiekiem, aby sprowadzić cierpienie drugiego człowieka, los jest cierpieniem i wyrok musi stanowić pozostawiona służące do Ducha.